^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

b_150_100_16777215_00_images_rajd.jpeg

 Szanowni Państwo Honorowi Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża,

Cieszymy się, że inicjatywa spotkań integracyjnych czerwonokrzyskich krwiodawców zapoczątkowana w Krakowie przez Klub Hutniczy PCK jest nadal nie tylko kontynuowana, ale co więcej Rajd „Czerwonej Róży” uzyskał imię Kazimierza Nowaka – inicjatora i komandora wielu edycji rajdu.

 Niestety z przyczyn niezależnych od nas nie mogliśmy zorganizować zapowiadanego na ubiegły rok 45. Rajdu „Czerwonej Róży”. Konflikt zbrojny na Ukrainie i tysiące uchodźców, którzy uciekli przed wojną do Polski, w tym do Krakowa, spowodował konieczność podjęcia pilnych działań pomocowych. Członkowie naszego Klubu zgłosili się do pomocy i przez okres 12 miesięcy prowadzili jako wolontariusze centralny magazyn humanitarny Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz pomagali w punktach pomocy humanitarnej w Krakowie. Nie sposób było organizować wydarzenia integracyjnego w tym okresie, tak blisko granicy z Ukrainą, w miejscach, do których trafiały straumatyzowane osoby uciekające przed wojną. Dziś, gdy sytuacja unormowała się nieco, chcieliśmy wrócić do podjętego zobowiązania.

Byłoby nam niezmiernie miło móc gościć Państwa na 45. Jubileuszowym Rajdzie „Czerwonej Róży” im. Kazimierza Nowaka w Małopolsce w dniach od 5 do 10 czerwca 2023 roku.

Podczas Rajdu „Czerwonej Róży” w Małopolsce chcielibyśmy zaprosić Państwa do odwiedzenia malowniczych okolic Beskidu Sądeckiego i Pienin. Miejscem lokalizacji i zakwaterowania uczestników będzie uzdrowiskowa miejscowość Muszyna Złockie. W miejscowości tej będzie można obyć spacer po ogrodach biblijnych, ogrodach sensorycznych i zmysłów, zwiedzić Muzeum Regionalne „Państwa Muszyńskiego”. Wśród aktywności w czasie rajdu planujemy nieforsowne wycieczki górskie, wyjazd kolejką szynową na Górę Parkową w Krynicy, wyjazd kolejką linową na Jaworzynę Krynicką. Proponujemy także spacery po uzdrowisku Krynica Zdrój deptakiem wśród urokliwych drewnianych willi i korzystanie z dobroczynnych źródeł wód mineralnych dostępnych w pijalniach. Dla zainteresowanych kulturą mniejszości oferujemy zwiedzanie szlakiem cerkwi łemkowskich, w tym zwiedzanie zabytkowej cerkwi łemkowskiej pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Krynica to miasto Nikifora, wybitnego artysty, samouka, zaliczanego do grona najwybitniejszych na świecie malarzy naiwnych – prymitywistów. W willi „Romanówka” znajduje się największa kolekcję twórczości tego artysty w Polsce. Pozytywną porcję emocji zapewni spływ przełomem Dunajca, wycieczka w Pieniny, Wąwóz Homole w Jaworkach i zwiedzanie Szczawnicy. Ponadto oferujemy wiele innych atrakcji od biesiadowania przy ognisku po przejazdy dorożką, wycieczki piesze, rowerowe, baseny wg. możliwości i zapotrzebowania uczestników rajdu.

Będzie nam miło Państwa gościć.

W imieniu Organizatorów Prezes Hutniczego Klubu HDK PCK

Leszek Chabinka

REGULAMIN RAJDU

PROGRAM RAJDU

KARTA ZGŁOSZENIA

Copyrigcht © 2023 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu