^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

Czytaj więcej...

W 2023 roku przypada piękny Jubileusz 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Corocznie też od 22 do 26 listopada w wielu miejscach odbywają się uroczystości z okazji Dni Honorowego Dawstwa PCK.

7 grudnia 2023 r. w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się spotkanie krwiodawców oraz przedstawicieli jednostek zaangażowanych w inicjatywę honorowego krwiodawstwa na terenie miasta Jarosławia i Lubaczowa oraz powiatów jarosławskiego i lubaczowskiego. Organizatorem spotkania był Oddział Rejonowy PCK w Jarosławiu, a gospodarzem prezes Jan Potoniec, który jest też członkiem Krajowej Rady Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Drodzy Krwiodawcy!

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża życzę Wam oraz Waszym rodzinom  spełnienia marzeń, zdrowia i samych sukcesów. Składam wyrazy wdzięczności za Wasze bezinteresowne zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia innych osób. Dziękuję za to, że dajecie drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze, dzielicie się cząstką swojego życia. Dzięki tak szlachetnej idei, jak honorowe krwiodawstwo, które z zaszczytem pielęgnujecie, tak wielu zawdzięcza Wam zdrowie, a nawet życie. Drodzy Krwiodawcy, jeszcze raz, dziękuję Wam, że czynicie „Dar Wielkiego Serca”.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

10 października 2023 r. w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie odbyło się niecodzienne spotkanie, podczas którego dzieci m.in. utrwaliły sobie zasady zachowania w trudnych sytuacjach, zapamiętały, że podczas wzywania straży pożarnej, oprócz opisu zdarzenia, należy podać adres, gdzie to zdarzenie ma miejsce, na przykład adres zamieszkania. Gość w mundurze wytłumaczył także kiedy i do jakich zdarzeń potrzebna jest pomoc strażaka.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

10 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach, gmina Radymno przeprowadzona została niecodzienna lekcja bezpieczeństwa. Wspaniali młodzi ludzie wraz ze swoimi nauczycielami, przyjęli strażaków bardzo życzliwie. Ale po kolei…

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

26 października przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Dzień ten promuje świadome dawstwo narządów, szpiku oraz krwi. Przybliża i poszerza wiedzę wśród społeczeństwa na temat procedur przeszczepiania tkanek, komórek i narządów. Zwraca także uwagę na bardzo istotny fakt – noszenia przy sobie „Oświadczenia woli”, które traktowane jest jako informacja o decyzji dotyczącej naszych narządów, na wypadek nagłej śmierci. Oświadczenia nie trzeba nigdzie zgłaszać. Warto jednak poinformować o nim swoich bliskich.

Czytaj więcej...

Copyrigcht © 2024 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu