^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

Czytaj więcej...

Spotkanie krwiodawców z powiatów jarosławskiego i lubaczowskiego

26 listopada 2021 r. w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu spotkały się osoby zaangażowane w działalność w klubach Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, działacze z terenu miasta Jarosławia, Lubaczowa oraz tych powiatów. Okazją były Dni Honorowego Dawstwa Krwi przypadające każdego roku od 22 do 26 listopada.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

W wyniku gigantycznego pożaru jaki miał miejsce w miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim spłonęło w sobotę 21 domów mieszkalnych i 23 zabudowania gospodarskie, dziewięć osób zostało rannych. Był to największy pożar w Małopolsce od wielu lat. Ogień szybko rozprzestrzeniał się, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta i zgrupowana, a część budynków jest drewnianych.

Na pomoc ruszyły instytucje publiczne, rządowe, organizacje społeczne oraz Kościół katolicki. Małopolski Oddział Okręgowy PCK włącza się do akcji pomocy pogorzelcom.

Uruchomiliśmy zbiórkę publiczną.

Środki finansowe można wpłacać na nr konta MOO PCK

29 1160 2202 0000 0003 8830 6123 z dopiskiem „Pożar - Nowa Biała 2021"

W porozumieniu z Panią Sołtys wsi poszukujemy także darczyńców, którzy mogliby przekazać:

 • * środki czystości
 • * kosmetyki
 • * materiały budowlane
 • * materiały gospodarcze
 • * paszę dla zwierząt

Osobą do kontaktu w sprawie pomocy pogorzelcom z Nowej Białej jest Pani Małgorzata Elsemelehy:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. <mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.>

tel. 572 341 8454

Czytaj więcej...

Drodzy Krwiodawcy.

Z okazji „Dni Honorowego Krwiodawstwa” składam Wam oraz Waszym rodzinom gorące podziękowania za to, co czynicie bezinteresownie dla ratowania życia i zdrowia innych osób. Składam szczególne podziękowania tym, którzy w trudnym czasie pandemii tak chętnie dzielili się z innym cząstką życia. Rok 2020, to szczególny okres, w którym nie możemy się spotkać bezpośrednio. Pomimo utrudnień, pokazaliście „Wielkie Serce”.

Również gorące podziękowania kieruje pod adresem całej służby krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. To dzięki Waszej ciężkiej pracy i zaangażowaniu, jako krwiodawcy możemy śpieszyć z pomocą dla potrzebujących.

Jednocześnie życzę dużo zdrowia i wielu sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym. 

Prezes OR PCK w Jarosławiu

Jan Potoniec

Czytaj więcej...

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi.  Obecnie potrzebne są pilnie wszystkie grupy krwi lecz szczególnie grupy O i A RhD (-) minus.

Krew można oddać w RCKK w Rzeszowie przy ulicy Wierzbowej 14, oraz w Terenowych Oddziałach znajdujących się w Stalowej Woli, Krośnie, Jaśle, Przemyślu, Leżajsku, Sanoku, Dębicy i Mielcu oraz podczas ekipowych wyjazdów (plan na www.rckk.rzeszow.pl).

Czytaj więcej...

 24 września 2020 roku, dla uczczenia obchodzonych w Polsce w dniach 22-26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, założyli klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla życia”. Na spotkaniu organizacyjno-założycielskim obecne były 33 osoby.

Czytaj więcej...

Copyrigcht © 2022 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu