^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

b_150_100_16777215_00_images_kluby_kluby18.jpegChętni do dzielenia się sobą

 

22 października 2006 roku w Ostrowie w gminie Radymno powstał dla uczczenia Dnia Młodzieży PCK (przypadającego 25.10.) trzeci już klub skupiający strażaków-krwiodawców. Inicjatorem jego powołania był druh Bartłomiej Słysz.Członkami klubu zostali zarówno doświadczeni krwiodawcy, którzy mają już za sobą kilka wizyt w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przemyślu, jak i tacy, którzy na spotkanie krwiodawców przyszli po raz pierwszy. Chęć przynależności do klubu zgłosiło 22 osoby.

Prezesem nowo powstałej organizacji, skupiającej tych, którzy oddają cząstkę siebie dla potrzebujących, został wybrany jednogłośnie druh Bartłomiej Słysz, zaś zarząd tworzą: Daniel Storek (wiceprezes), Joanna Storek (sekretarz) i Małgorzata Jasiewicz (skarbnik).

Szef klubu ma już pewne doświadczenie. W sierpniu tego roku oddał krew. „Z przyjaciółmi uczestniczyliśmy w akcji „Na ratunek”. Pojechaliśmy do punktu krwiodawstwa oddać ten bezcenny płyn dla naszej koleżanki – członkini kobiecej drużyny pożarniczej, która odniosła obrażenia podczas wypadku drogowego. No i tak to się zaczęło” – wspomina Bartłomiej.  Również Joasia nie jest nowicjuszką, chce kontynuować to, co rozpoczęła w sierpniu br. Małgosia kiedyś otrzymała krew, teraz chce ten dług spłacić, a Daniel uważa, że ma krwi na tyle, aby mógł nią dzielić się z potrzebującymi.

W spotkaniu założycielskim uczestniczył opiekun tej jednostki druh Marian Florek. Współtwórcami klubu są prezes Zarządu Rejonowego PCK w Jarosławiu Józef Marmurowicz i wiceprezes ds. krwiodawstwa Zdzisław Wójcik.

Tekst i zdjęcie: Zdzisław Wójcik

Copyrigcht © 2019 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu