^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

b_150_100_16777215_00_images_kluby_kluby17.jpeg„Promyk” daje nadzieję

 

W piękny i wymowny sposób uczcili Dzień Strażaka i Dni Ochrony Przeciwpożarowej ratownicy z Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu. 25 maja jako element zwieńczający strażackie święta założyli Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Promyk”. Klub skupia 20 ratowników chętnych do niesienia pomocy potrzebującym od zaraz.

Prezesem wybrano jednogłośnie Waldemara Czernysza dowódcę zastępu, który już wcześniej rozpoczął przygodę z krwiodawstwem.  „Będziemy systematycznie oddawać krew, żeby pomagać ludziom, którzy tego potrzebują” – stwierdza prezes. Po chwili dodaje: „Już w czerwcu pójdziemy oddać krew do MOK w Jarosławiu”. Jego zastępcą jest Andrzej Pilch dyżurny operacyjny. Funkcję sekretarza powierzono strażakowi Pawłowi Szkole. Skarbnikiem został Krzysztof Kowal straszy specjalista, który też już oddawał krew. Na czele komisji rewizyjnej stanął Wacław Krawiec operator sprzętu specjalnego, a sekretarzem tej komisji jest Jacek Harpula operator sprzętu.

Spotkanie rozpoczęła wygłoszona przez kierownika Biura Zarządu Rejonowego PCK w Jarosławiu Ewę Załęską i wiceprezesa ds. krwiodawstwa tej organizacji Zdzisława Wójcika pogadanka na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Podczas rozmowy z komendantem powiatowym PSP w Jarosławiu st. kpt. Jackiem Bzdęgą obecnym na spotkaniu założycielskim dowiedziałem  się, że cieszy się z faktu powołania do działalności „Promyka”. „Wierzę, że strażacy, którzy pomagają ludziom w różnych sytuacjach życiowych, w tej także staną na wysokości zadania” – dodaje z przekonaniem. Klub zamierza wkrótce powiększyć swoje szeregi o członków rodzin strażackich.

Tekst i zdjęcie Zdzisław Wójcik

Copyrigcht © 2019 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu