^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

b_150_100_16777215_00_images_kluby_kluby2.jpegKlub HDK PCK "Kropla Życia"

 

Szlachetny czyn promieniuje i zatacza coraz szersze kręgi

W Radymnie, mieście liczącym około sześciu tysięcy mieszkańców w okresie ostatnich 12 miesięcy powołany został do działalności trzeci  klub zrzeszający honorowych dawców krwi.

Przeprowadzone we wrześniu 2002 roku w Zespole Szkół Technicznych i Agrobiznesu przez Ewę Załęską z PCK w Jarosławiu i Zdzisława Wójcika z Klubu HDK PCK „Płomyk” przy KM PSP w Przemyślu pogadanki nt. krwiodawstwa i krwiolecznictwa przyczyniły się  m.in. do uczestnictwa młodzieży z tego Zespołu w akcji oddawania krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w tym mieście. Akcja zorganizowana została przez uczniów i nauczycieli – członków działającego od listopada ub. roku w ZSOiZ Klubu HDK. Wrażeniami z tejże akcji uczestnicy podzielili się z koleżankami i kolegami ze swojej szkoły. Byli tak przekonujący, że w dniu 3 stycznia 2003 roku powstał Klub HDK PCK w ZSTiA.

Prezesem klubu wybrany został Andrzej Bassara, wiceprezesem Adam Mielnicki, sekretarzem Rafał Pacyniak, a skarbnikiem Wojciech Tancer. W skład Zarządu weszli również dyrektor Jacek Opoń, który wcześniej oddawał krew oraz Magdalena Biesiadecka – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, zarazem opiekun klubu. W dniu rozpoczęcia działalności klub liczył 20 mężczyzn i 1 kobietę. Niektórzy członkowie oddawali już honorowo krew. Np. jedyna jak dotychczas członkini Magdalena Biesiadecka pierwszy raz oddała krew podczas akcji przeprowadzonej w październiku 2002 roku w Domu Katechetycznym zorganizowanej przez Parafialny Klub HDK PCK „Opoka” w Radymnie, który w dniu 16 stycznia tego roku obchodzi pierwszą rocznicę działalności.

Cieszy fakt, że rośnie rzesza honorowych dawców krwi PCK. Jestem pewien, że także świadomych propagatorów idei, której sami służą.

Tekst i zdjęcie: Zdzisław Wójcik

Copyrigcht © 2024 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu