^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

b_150_100_16777215_00_images_kluby_kluby16.jpegDobrze się stało...

 

W mieście nad Sanem powstał kolejny klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Do coraz liczniejszego grona młodych osób chętnych do oddania krwi dołączyło się kolejnych 17 uczniów i 3 nauczycieli z Bursy Międzyszkolnej, przy ul. Reymonta w Jarosławiu.

Po wygłoszonej w dniu 2 marca 2006 roku pogadance nt. krwiodawstwa i krwiolecznictwa młodzi ludzie zapragnęli zjednoczyć się w klubie. Inicjatorem jego powstania była Alicja Wielgos, która jednogłośnie wybrana została opiekunem. „Wiem, że ci wspaniali młodzi ludzie, dzieląc się sobą z drugim człowiekiem, czynią to z dobroci serca. Inicjatywa ta pozwala sądzić, że bezcennego leku, jakim jest krew, na pewno nie zabraknie. Dobrze się stało, że powstał klub” – mówi zadowolona pani Alicja.

Prezesem został Jacek Chudzik, który jest przekonany, że będzie oddawał krew dla czyjegoś dobra. Zastępuje go Sabina Puzio. Sekretarzem jest Żaklina Lomber, a skarbnikiem Krzysztof Wojtasik. Członkami klubu zostali także dyrektor Bursy Bartłomiej Kordas oraz opiekun studia komputerowego Łukasz Piś. „Elementem istotnym w wychowaniu młodzieży jest zwrócenie uwagi na potrzeby innych. Życie to jest branie i dawanie. My koncentrujemy się na dawaniu” – mówi pan Bartłomiej. „Dołożę wszelkich starań, aby klub działał prężnie” - dodaje po chwili.

Współtwórcami klubu są Kierownik Biura Zarządu Rejonowego PCK w Jarosławiu Ewa Załęska i wiceprezes ds. krwiodawstwa tej organizacji Zdzisław Wójcik. Klub, pierwszy taki na terenie powiatu jarosławskiego, powstał w ramach akcji: „Ukończyłeś 18 lat – możesz oddać krew”. Już wkrótce z niego popłynie najcenniejszy z leków ratujących ludzkie zdrowie i życie.

Tekst i zdjęcie Zdzisław Wójcik

Copyrigcht © 2023 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu