^Powrót na górę

 • 1 W 90. ROCZNICĘ POWSTANIA PCK I 50. ROCZNICĘ ISTNIENIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
  Poświęcenie i przekazanie sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Jarosławiu
 • 2 AKCJE KRWIODAWSTWA
  Możesz pomóc oddając cząstkę siebie. Być może kiedyś, ktoś Tobie ofiaruje swoją krew.
 • 3 PIELGRZYMKI HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
  Przeżycia związane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej głęboko zapadły nam w serce i pamięć.
 • 4 DZIAŁAMY TAM, GDZIE JESTEŚMY POTRZEBNI
  .Zabezpieczanie akcji krwiodawstwa na Rynku w Jarosławiu
 • 5 AKCJE KRWIODAWSTWA - "KAWA CZY HERBATA" W JAROSŁAWIU
  Trzeba jednoczyć się i pomagać drugiemu człowiekowi, by dawać to, co jest najcenniejsze, ŻYCIE!
PCK

Pomaga! Szkoli! Opiekuje! Ratuje!


Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

W JAROSŁAWIU

b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_pb150061.jpegOd 22 do 26 listopada 2012 r. obchodzimy Dni Honorowego Dawstwa Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Drodzy Krwiodawcy!

Dzięki Waszej ofiarności, której nie sposób zmierzyć, wielu ludzi może radośniej spojrzeć na świat. Wiedzą, że mają wokół siebie przyjaciół gotowych pomóc przezwyciężyć trudności zdrowotne.

Wasza szlachetna postawa inspiruje do działania inne osoby, które na pewnym etapie swojego życia, angażują się w pomoc potrzebującym. Człowiek chory jest nieszczęśliwy. Wy przywracacie mu radość życia.

Miliony ludzi zawdzięcza życie tym, których nigdy nie spotkają – ludziom oddającym krew honorowo, bez jakiejkolwiek gratyfikacji.

Z okazji tych Dni, w imieniu Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, serdecznie dziękuję oddającym krew, bez żadnych nagród i korzyści, z wyjątkiem przeświadczenia, że pomagają w ratowaniu życia. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem tych, którzy oddają krew regularnie 2-3 razy w roku. Wierzę, że następne pokolenia krwiodawców pójdą ich śladem.

Wszyscy chętni mogą oddać krew w RCKK w Rzeszowie, a także w Terenowych Oddziałach w Przemyślu, Krośnie, Sanoku, Jaśle, Leżajsku, Mielcu, Stalowej Woli i Dębicy. Więcej informacji na temat honorowego krwiodawstwa można znaleźć: www.pck.pl; www.rckk.rzeszow

Życzę, by wzajemne zrozumienie towarzyszyło Waszym działaniom, a oprócz zdrowia życzę jeszcze dużo dobra od ludzi, pokoju w Waszych sercach oraz odwagi, abyście nadal zmieniali na lepsze to, co możecie zmienić.

Tekst i zdjęcie Zdzisław Wójcik

Copyrigcht © 2019 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu